Поиск

Згорів заслужений діяч науки Удмуртії. Він хотів, щоб діти вчили рідну мову

Він спробував себе спалити в знак протесту проти забуття удмуртської мови та отримав опіки 100% тіла

Вчений, який влаштував у вівторок акцію самоспалення біля будівлі Держради Республіки Удмуртія в Іжевську, помер в лікарні від отриманих травм. Він отримав опіки 100% тіла. Про це повідомляє ТАСС.

Слідчі органи проводять перевірку.

«В ході процесуальної перевірки будуть встановлені мотиви цього акту, учасники дії, буде дана юридична оцінка», - цитує агентство керівника Слідчого управління СК РФ по Удмуртії.

Загиблого звали Альберт Разін. Він вийшов до будинку Держради з плакатом, на якому була написана цитата Расула Гамзатова:

«Якщо завтра мою мову забудуть, я готовий сьогодні померти».

Разін був активістом удмуртского руху і боровся за збереження національної мови. Він виступав за те, щоб «діти вчили удмуртську мову і її не забували», Він вже звертався до депутатів республіки з проханням звернути увагу на цю проблему.

Разін - заслужений діяч науки Удмуртії, кандидат філософських наук, доцент, директор Інституту людини Удмуртского державного університету, який на даний момент ліквідовано. На сайті навчально-наукового закладу кажуть, що Разін займався соціологією особистості, сім'ї та національних відносин, а також дослідженням феноменів «цілісна людина», «природа людини», «любов», «суїцид», «сільська громада», «традиційна культура» та інше.

Про кримінальні новини з усього світу читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі

Комментарии