Поиск

Зеленський: Крим та Донбас - то діти, яких вкрали

Першу дитину просто вкрали, а іншу закрили в дитячій кімнаті і приставили озброєну охорону - глава держави образно пояснив біль українців

Президент Володимир Зеленський під час урочистої промови з нагоди Дня Незалежності, яку він виголосив під час Ходи гідності в суботу, 24 серпня, на Майдані Незалежності, порівняв Донбас і Крим з дітьми: одного з малят сусід відібрав, а іншого - замкнув у дитячій кімнаті.

"Для тих, хто не розуміє біль українців, я поясню дуже просто, дуже доступною мовою. Уявіть, що, наприклад, сусід відібрав у вас двох дітей. Першу дитину просто вкрав. Йому видали нове свідоцтво про народження, а потім кажуть: "Ми не забирали Вашої дитини. Вона сама захотіла жити з нами. Ну і що, що під дулом автоматів. Це її бажання. І взагалі, хто Вам сказав, що це - Ваша дитина!? Вона споконвіку була нашою. Їй тут буде краще, у нас прекрасний притулок - біля моря, під сонечком", - сказав Зеленський.

Продовжуючи порівняння, Зеленський зауважив, що через п'ять років після анексії Криму українцям кажуть, що "відібрана дитина" не дуже-то й плаче за ними і несхожа на них.

"Вони так кажуть, бо це не їхня дитина", - підкреслює президент.

Глава держави у своїй промові також порівняв Донбас з дитиною.

"А другу Вашу дитину закрили в дитячій кімнаті - і поставили озброєну охорону. Вам кажуть: "Яка охорона? Там нікого немає". І Ви чуєте, як ось тут, поруч, за стіною, Ваша дитина плаче, але Ви не можете туди зайти. У кожного з нас обривається серце... І будь-які перемоги і досягнення неповні, оскільки наша родина неповноцінна", - заявив Зеленський.

Він також підкреслив, що настане день, коли "ми зберемося разом", тому що голос рідної крові переможе.

Читайте також: До 28-ої річниці Незалежності України у центрі столиці проходить «Хода гідності».

Комментарии