Пошук

Запуск нових програм медреформи призупинили - ЗМІ

З 1 липня в Україні мала стартувати програма “безкоштовна діагностика”, за якою розширювався перелік безкоштовних діагностичних процедур.

медреформа безкоштовна діагностика

Цей перелік був оприлюднений, до нього увійшли: 12 нових аналізів додатково до 8-ми базових, мамографія і 5 видів рентгену, ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи, ще 6 видів УЗД, 4 види біопсії та видалення окремих новоутворень. Паралельно анонсували і впровадження електронних лікарняних та направлень до вузьких спеціалістів.

Проте, як повідомляє видання “Є”, начальник управління охорони здоров'я Хмельницької міської ради Борис Ткач, анонсовані новації медичної реформи не запрацюють вчасно.

“Ми до запуску цієї програми готувалися, закупили техніку. Проте, зі слів заступника міністра охорони здоров'я Павла Ковтенюка, пілотна програма “безкоштовна діагностика” відтерміновується на не визначений термін. А оскільки до цієї програми напряму підв'язана і система електронних лікарняних, то їх запуск теж відтерміновуються” - роз'яснив Борис Ткач.

В обласному Департаменті охорони здоров'я припускають, що це пов'язано з відсутністю фінансування.

“Запуск програми анонсувало міністерство, ми теж її анонсували, але коштів поки що немає. Ми сподівалися, що програма запрацює. Всі заклади готові до роботи, але без фінансування ми не зможемо забезпечити всі аналізи безкоштовно” - пояснив керівник Департаменту охорони здоров'я області Яків Цуглевич.

І додав, що поки нічого не зміниться: пацієнти отримуватимуть послуги як раніше, тобто безкоштовно надаватимуть тільки базовий перелік послуг.

Як повідомляє видання “Tvoemisto.tv” у прес-службі Національної Служби Здоров'я України у відповідь на інформаційний запит, повідомили, що у липні розпочнеться лише підготовчий етап програми "безкоштовна діагностика" - комп’ютеризація та забезпечення обладнанням діагностичних центрів та поліклінік.

“Адміністрування такої програми по всій країні передбачає великий обсяг попередньої підготовки як з боку самих медзакладів, так і з боку МОЗ України та НСЗУ. Йдеться про забезпечення автономізації, комп'ютеризації, наявності належного обладнання, відповідно до сформованих вимог, рівний доступ до послуг по всій Україні” - йдеться в повідомленні.

Комментарии