Поиск

Законопроект про деофшоризацію навмисне блокують у парламенті

Питання з офшорами можна було б вирішити завдяки закону про деофшоризацію. Однак законопроект, який розробили депутати від «Батьківщини», у Верховній Раді навмисне блокують.

Про це завила народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Ми подали законопроект про так звану деофшоризацію (№4380). Проте його не виносять на розгляд навіть на перше читання, оскільки цей закон міг би дуже жорстко регламентувати питання офшорів», – наголосила вона.

Шкрум зауважила, що якби хтось із опонентів президента, наприклад Юлія Тимошенко, фігурував у скандалах з офшорами, то «на всіх телеканалах була б істерика і величезне нагнітання інформації».

Натомість, коли у цих документах фігурує Президент, то питання намагаються перевести в юридичну площину.

«Питання не в тому, що ми звинувачуємо президента у порушенні юридичних тонкощів міжнародного законодавства. Проблема в тому, що Порошенко, коли йшов на вибори, обіцяв бути іншим: обіцяв не бути Януковичем і робити все по-новому», – пояснила депутат.

Саме тому, на думку Альони Шкрум, суспільство настільки вже розчарувалося у Петрі Порошенкові, якого люди бачили на Майдані, що сьогодні президент вже не може відновити довіру.

Також парламентар нагадала про затягування із ухваленням закону про Антикорупційний суд і зауважила, що президент ще з травня обіцяє внести відповідний законопроект до парламенту.

«Законопроект про антикорупційний суд мої колеги-депутати подали більш як півроку тому. Зараз же вони його відкликали спеціально для того, щоб президент міг внести свій законопроект, зробили такий собі жест доброї волі. Однак представник президента у парламенті Ірина Луценко ще з травня обіцяє, що глава держави подасть свій законопроект», – пояснила Альона Шкрум.

Вона додала, що «для президента подати законопроект – це питання одного дня».

Тому політик сумнівається, що насправді чинна влада час використовує для створення якісного законопроекту, «натомість це може бути черговою грою та написанням закону, який не буде вирішувати проблему».

«Людям треба хоч одна державна інституція на судовому рівні, якій можна довіряти, в суспільстві є очікування, щоб посадили хоч кількох злочинців. Проте єдина інституція, до якої ще тримається довіра, це НАБУ, а до судів довіри у людей взагалі немає», – підсумувала депутат від «Батьківщини».

Комментарии