Поиск

​За рік бізнес продав державі товарів та послуг на 172 мільярди гривень

Від 1 серпня 2016 року сума договорів, підписаних між державою та бізнесом завдяки Системі електронних публічних закупівель ProZorro, досягла 172 млрд грн - в 11 разів більше, ніж роком раніше. Це стало можливим через вступ у силу Закону "Про публічні закупівлі", який зобов'язав органи державної влади та держпідприємства проводити всі надпорогові закупівлі онлайн.

При цьому, за словами керівника торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua Оксани Ферчук, понад 26 млрд із цієї суми українським компаніям у прямому сенсі слова вдалося вибороти. Бізнес успішно оскаржив понад 8 тисяч торгів - майже третину від усіх закупівель, в які подавалися скарги або вимоги.

Всього за рік в ProZorro понад 17 тис. організаторів провели тендери, в яких взяли участь близько 50 тис. постачальників. Щодня в системі з'являється понад 1,5 тис. нових торгів. За рік же їх відбулося майже 400 тис. Багато постачальників беруть участь у закупівлях кожен день і навіть по кілька разів на день.

"Аналіз результатів показує, що системний досвід призводить до перемог і до бажання подавати ще більше пропозицій. Чим більше компанія бере участь в тендерах, тим більше бачить для себе перспектив. Тому сьогодні особливо важливими для учасників є функціонал майданчика, який дозволяє стежити за своїми результатами, порівнювати їх, створювати звіти, проводити роботу над помилками і вивчати рецепти перемог. Саме такі додаткові можливості зараз найбільш затребувані. І в цьому напрямку буде розвиватися система ProZorro найближчим часом," - впевнена Оксана Ферчук.

Результати, які демонструють постачальники-лідери, гідні бути прикладом для наслідування. Наприклад, ТОВ "Український папір" за рік подало 3,43 тис. переможних пропозицій, а ТОВ "Автомагістраль-Південь" підписало договорів на 8,07 млрд грн. Загальна картина лідерів у системі за перший "обов'язковий" рік виглядає наступним чином.

ІНФОГРАФІКА

* дані за конкурентними процедурами за період з 1 серпня 2016 по 1 серпня 2017 року

** Згідно ЗУ "Про державні закупівлі" надпороговими називаються закупівлі на суму, що перевищує 200 тис. грн для товарів і послуг та 1,5 млн грн для робіт

Комментарии