Поиск

За куріння елекронних сигарет - штраф: законопроект

В Україні електронні сигарети і системи нагріву тютюну можуть прирівняти до звичайних сигарет

Народні депутати від партії "Слуга народу" В'ячеслав Медяник і Владлен Неклюдов внесли у Верховну Раду законопроєкт №2199, згідно з яким пропонується прирівняти електронні сигарети до звичайних

Про це повідомляється на сайті відомства.

Згідно з законопроєктом, в країні можуть ввести визначення "електронні сигарети", "тютюнові вироби для електричного нагрівання", "заправний контейнер", "аерозоль". Більш того, документ передбачає збільшення штрафів за продаж продукції з порушенням медичних вимог і попереджень, які стосуються тютюнових виробів.

"Проект закону розроблений з метою зменшення рівня вживання електронних сигарет і тютюнових виробів для електричного нагрівання та посилення відповідальності за порушення правил торгівлі тютюновими виробами, випуск у продаж продукції з порушенням вимог щодо медичних попереджень споживачів тютюнових виробів, куріння тютюнових виробів у заборонених місцях", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

На думку авторів законопроекту, стосовно електронних сигарет і пристроїв для нагрівання тютюну треба застосовувати ті самі заходи щодо зменшення їх вживання, попередження та зменшення їхнього впливу на здоров'я населення, що й для традиційних сигарет: посилити адміністративну відповідальність, встановити заборону на рекламу і стимулювання продажу.

Розмір штрафів, згідно з задумом авторів, може становити 200-600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на даний момент це 30-100 нмд), а ось за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях до 20-40 нмд (на даний момент сума штрафу становить 3-10 нмд).

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии