Поиск

За 100 кілометрів від Києва розташують сховище відпрацьованого ядерного палива

Фракція «Батьківщина» в Київраді висловлює обурення, що 07.06.2017 р. Кабінет міністрів України секретно від громадськості затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива за 100 кілометрів від Києва.

Про це йдеться у її заяві.

- Таке утаємничене від людей рішення Уряду викликає підозру. За радянських часів, коли також з людьми не радилися, влада могла собі дозволити виготовляли культуру ослабленої чуми на заводі «Укрхімбіопрепарат» у Святошинському районі Києва. Це мікробіологічна зброя. Може Уряд готує «могильник» для киян?! На мапі м.Києва і так достатньо екологічно небезпечних точок, - переконані депутати.

За їх словами "ми маємо Київську ГЕС, завод «Радикал» з тонами відходів ртуті, Бортницьку станцію аерації, яка потребує негайної реконструкції, закритий завод «Захід» із залишками берилію в Академмістечку, ядерний «могильник» Києва - радіоактивна лабораторія інституту ядерних досліджень НАН України по пр.Науки, 47".

- Велика кількість хлору на водозаборах – ще одна серйозна проблема в Києві. Необхідність захоронення, звісно, є. Ми не відкидаємо варіант розташування сховища, ухваленого урядом. Але попередньо потрібно обговорити це питання з експертами, ученими. І потім Уряд повинен через засоби масової інформації поінформувати людей про безпечність обраного місця для сховища відпрацьованого ядерного палива, - відзначили вони.

Депутати переконані, що" обов’язково потрібно зауважити, чи не буде витоків у підземні ґрунтові води, чи не спричинить небезпеку для життя і здоров’я киян".

- Неприпустимо підпільно приймати важливі рішення, які можуть вплинути на здоров’я та життя людей! - додали вони.

Комментарии