Поиск

З початку зими серед фруктів в Україні найбільше подорожчала груша

На сьогоднішній день, на гуртових ринках ціни на вітчизняну грушу коливаються в межах 20-40 гривень за кілограм. За імпортні груші просять 40-45 гривень за кілограм.

Про це повідомляє Соцпортал з посиланням на Інфо-Шувар.

З початку зими серед фруктів в Україні найбільше подорожчала груша

Груша очолила рейтинг фруктів, ціни на які від початку зими суттєво зросли на гуртових ринках України. Від початку грудня, ціни на груші на гуртових ринках збільшились 20%. При цьому, в січні темпи подорожчання суттєво прискорились, протягом першого робочого тижня 2019 року вартість груш зросла на 15%.

- Зростання ціни на груші в грудні – це звичайна ситуація в Україні. Більшість українських господарств розпродають грушу до кінця осені, досвід тривалого зберігання груш мають далеко не всі. Вже перед Новорічним святами на українському ринку панує імпортна груша, яка є в 1,5 рази дорожчою від нашої. В другій половині сезону знайти українську грушу в Україні практично неможливо,- розповідає експерт Тетяна Гетьман.

За даними фахівця, станом на початок січня, на гуртових ринках серед всієї пропозиції груші частка вітчизняної продукції не перевищує 10%, в роздрібних мережах переважно вся груша імпортна.

- Україна, яка є одним з найбільших виробників груш в Східній Європі, протягом багатьох років залишається нетто-імпортером цих фруктів. В 2014 році, у зв'язку із девальваією національної валюти і, відповідно, суттєвим подорожчанням імпортних фруктів, споживання імпортних груш впало майже в 2,5 рази, але, в останні 3 роки обсяги імпорту тільки зростали, тобто,позасезонне споживання груш в Україні відновлюється і це гарна новина для професійних українських виробників, - додає експерт.

В минулому сезоні Україна імпортувала майже 2 тис. тонн груш, за останні 3 роки цей обсяг збільшився майже на третину. Щороку, Україна вирощує біля 170 тис. тонн власної груші.

На початок 2019 року вартість українскої груші на гуртових ринках країни становить 20-40 грн/кг (0,62-1,24 EUR/кг).Такий великий ціновий діапазон обумовлений різницею в якості продукції, але, від початку жовтня, ціни навіть на найдрібнішу українську грушу зросли в 2 рази. Імпортна груша в Україні сьогодні коштує 40-45 грн/кг (1,24-1,39 EUR/кг). Купуємо ми грушу перважно в країнах ЄС.

Нагадаємо, в Україні вже не вистачає власних овочів.

Комментарии