Поиск

З нагоди 8 березня містами України пройшли феміністичні марші

8 березня у щонайменше семи великих містах України пройшли феміністичні марші з гаслами за рівні права та можливості для жінок та чоловіків.

Гаслом акції у столиці стало "Ні насильству всіх форматів - від роддомів до військкоматів". Захід зібрав за різними оцінками від 400 до 1000 учасників. Ліві активістки розгорнули банер: "Ні декомунізації прав жінок".

Марш супроводжувався провокаціями утральтраправих: щонайменше двоє людей зазнали нападу, у тому числі представниця Amnesty International Оксана Покальчук. Затримано четверо нападників.

В Ужгороді в активістів маршу відібрали та порвали плакат представники ультраправої організації "Карпатська січ". Ніхто з учасників не постраждав. У Львові феміністична акція зібрала щонайменше 100 учасників та учасниць.Також марші успішно пройшли у Запоріжжі, Дніпрі, Херсоні та Чернівцях.

За словами активістки Жіночої ліги за мир та свободу та Соціального руху Ніни Потарської, за допомогою таких акцій жінки намагаються пояснити, що в них рівні права. Адже насправді українські реалії інші. Однією з вимог є ратифікувати Стамбульську конвенцію щодо протидії насильству на жінками та в сімї, прийняттю якої опирається Рада церков.

"У них хворобливе сприйняття слова гендер та гендерна рівність Традиційно, на думку церкви, жінка має сидіти вдома, варити борщ, боятися чоловіка та терпіти", - зазначає Потарська.

Як повідомляв Соцпортал, у Києві порівняли становище українських та російських жінок.

Комментарии