Поиск

З 1 травня вводиться пеня на борг по "комуналці"

Стаття закону "Про житлово-комунальні послуги", ухваленого парламентом у листопаді 2017 року, щодо пені за житлово-комунальні послуги набирає чинності з 1 травня 2019 року. За кожен день прострочення платежу нараховуватимуть 0,01% пені

З 1 травня вводиться пеня на борг по "комуналці"

Згідно зі статтєю 26, розмір пені має бути встановлено в договорі з постачальником.

Але він не може бути вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу.

- Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги, - йдеться в тексті закону.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ випустило роз’яснення, згідно з яким "пеня за несвоєчасне здійснення платежів за комунальні послуги може нараховуватися на ту суму заборгованості, що утвориться з моменту укладення відповідного договору про надання комунальних послуг".

- Пеня за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, не є підставою для автоматичного нарахування споживачам пені з 01.05.2019, - йдеться роз’ясненні Мінрегіону.

Всі новини про субсидії в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии