Поиск

Wizz Air закликає заборонити бізнес-клас у літаках

Усе заради екології

Гендиректор угорського лоукостера Wizz Air Йожеф Вараді закликав авіакомпанії скасувати бізнес-клас у літаках заради боротьби з кліматичними змінами, повідомляє Forbes.

«Бізнес-клас має бути заборонений. Вуглецевий слід від таких пасажирів удвічі перевищує той, що лишають пасажири економ-класу. Авіаіндустрія винна у збереженні цієї неефективної й архаїчної моделі», – заявив Вараді.

Він вважає, що бізнес-класу не повинно бути перельотах тривалістю менш як п’ять годин.

Справді, згідно з калькулятором, розробленим швейцарською неприбутковою організацією myclimate, переліт Лондон-Берлін в економ-класі спричинить викид 0,209 тонн вуглецю, а в бізнес-класі – 0,270 тонн.

Натомість авіакомпанії, які пропонують перельоти бізнес-класом, звинувачують лоукостерів у безвідповідальній ціновій політиці: квитки вартістю 10 євро заохочують людей літати частіше, що в цілому завдає більше шкоди довкіллю.

Авіакомпанії почали запроваджувати бізнес-клас у 1970-х роках як проміжний між першим і економ-класом. У ті часи стюарди ще могли запропонувати пасажирам сигару до дорогого коньяку і запеченого ягняти.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии