Поиск

Вступ-2019. Які виші отримали найбільше держзамовлення

За результатами вступної кампанії 2019 року Міністерство освіти виділило топ-5 вишів за обсягом держзамовлення.

До нього увійшли Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського» (3,8 тис.), Київський національний університет ім. Шевченка (3 тис.), Національний університет «Львівська політехніка» (2,4 тис.), Львівський національний університет ім. Івана Франка (2,2 тис.), Харківський національний університет ім. Каразіна (1,2 тис.), пише Тиждень.ua.

«Зверніть увагу, що в топ-5 три університети – регіональні. Від широкого конкурсу, коли місце йде за студентом, найбільше цьогоріч виграли такі університети: КНУ ім. Шевченка, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Вінницький державний педагогічний університет ім. Коцюбинського, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Василенка, Уманський державний педагогічний університет ім. Тичини. У цьому топі збільшили кількість місць державного замовлення чотири регіональні виші. Я підкреслюю це, тому що часто кажуть, що широкий конкурс призводить до вимивання місць державного замовлення із регіональних закладів. Але ми маємо докази того, що це не так. Якщо регіональний виш демонструє цікаві програми, хорошу якість освіти – туди їдуть діти з різних областей», – зазначила очільниця МОН Лілія Гриневич.

Серед вишів, переміщених із окупованих територій, найбільше держзамовлення отримали Луганський національний університет ім. Шевченка (553), Донецький національний університет ім. Стуса (353) та Таврійський національний університет ім. Вернадського (342). Загалом, цьогоріч низка областей збільшили кількість вступників, рекомендованих до зарахування на бюджет: Луганська на 27%, Донецька на 21%, Рівненська на 20%, Черкаська на 12%, Житомирська на 10%.

«Це означає, що працюють регіональні коефіцієнти та ті підходи, якими ми збалансували ситуацію, щоб із регіонів не вимивалося державне замовлення, щоб студенти залишалися там працювати. Тому що малоймовірно, що вчитель після навчання в Києві повернеться працювати в область. Для цього важливо зберегти там замовлення», – каже міністр.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии