Поиск

Всім потрібі велосипеди: Що шукали та купували українці у 2018

Уже 5 років українці найчастіше шукають на OLX велосипеди. У 2018 році користувачі також проявляли активний інтерес до одягу і нерухомості, а ще в середньому 2 000 разів на день підбирали собі диван. Айфони шукали загалом власники айфонів. А володарі пристроїв на Android намагалися знайти роботу частіше, ніж прихильники Apple.

Аналітики OLX підвели підсумки року і склали рейтинг найбажаніших товарів серед користувачів. Список сформований на основі запитів - за рік їхня кількість досягла майже 600 мільйонів, повідомляє Соцпортал.

Найбільший інтерес українці проявляли до велосипедів. З відривом у півсотні тисяч запитів двоколісний кінь у черговий раз зайняв перше місце. На першій позиції незмінний лідер знаходиться з 2014 року і ніяк не хоче поступатися дивану - другому популярному товару на платформі. Популярність даного предмету меблів вимірювалася в цьому році у 700 000 запитах. Виходить, що в середньому диван шукали близько 2 000 разів в день.

Якщо є, на чому їздити та на чому спати, залишилося знайти, де жити. Напевно таким чином у трійку лідерів за потребами потрапив запит "квартира", а в десятку - "будинок".

У другому півріччі в топ-10 популярних запитів на сервісі оголошень з'явився сьомий айфон. У 2018 році мобільний пристрій шукали понад 400 000 разів. Рідше намагалися знайти тільки ноутбук.

Більше, ніж iPhone, українці хотіли сукню та куртку. Експерти не дивуються. Адже навіть статистика інституту досліджень GfK показала, що в цьому році одяг найчастіше купували саме на OLX - 39% інтернет-користувачів.

У десятці найбажаніших товарів кросівки. Результати опитування GfK показали, що в порівнянні з квітнем українці стали купувати взуття менше. Проте, її все з тою ж чистотою шукали на OLX, навіть частіше, ніж на інших онлайн-майданчиках.

Топ-10 запитів на OLX, 2018:

 1. Велосипед
 2. Диван
 3. Квартира
 4. Сукня
 5. Куртка
 6. iPhone 7
 7. Ноутбук
 8. Кросівки
 9. Будинок
 10. Холодильник

Аналітики OLX також порівняли запити користувачів iOS й Android. Виявилося, що обидва рейтинги сильно відрізняються. Об'єднує власників різних пристроїв тільки одне - в 2018 році усі вони хотіли диван.

На відміну від користувачів айфонів, які весь рік шукали тільки айфони, власники альтернативної операційної системи зрідка цікавилися апаратами на iOS. Так, яблучний девайс вперше з'явився у рейтингу тільки на 32-му місці. І якщо в десятці запитів з Android “робота” на 9-й позиції, то у шанувальників Apple вона навіть не увійшла в топ-100.

Топ-10 запитів з Android:

 1. Диван
 2. Велосипед
 3. Квартира
 4. Сукня
 5. Куртка
 6. Будинок
 7. Рюкзак
 8. Кросівки
 9. Робота
 10. Ноутбук

Володарі айфонів на OLX загалом моніторили айфони. З 10 позицій 6 прийшлося на них. Однак якщо у першому півріччі 2018 рейтинг закривав Gucci, то у другому його витіснив вже відомий "диван". Гуччі обігнав топові меблі майже на 3 000 запитів. За весь рік користувачі пристроїв iOS залишалися вірні брендам Nike, Adidas і Zara.

Топ-10 запитів з iOS:

 1. iPhone 7
 2. iPhone X
 3. iPhone 6
 4. Nike
 5. iPhone 8
 6. Zara
 7. Adidas
 8. iPhone
 9. iPhone 6s
 10. Диван

Нагадаємо, на одному із київських мостів облаштують велопроїзди.

Комментарии