Поиск

Володимир Бондаренко: виділення бюджету на ремонт дороги забороняється бюджетним кодексом

Про це розповів очільник Київської Батьківщини.

Дорога від траси Київ – Житомир до траси Київ – Варшава потребує капітального ремонту. Проходить вона по території районів Київської області: Києво-Святошинського, Макарівського та Бородянського. Належить дорога до військового відомства тому, що на її шляху є військова частина, через це будь-які бюджетні кошти з Київської області чи одного з районів залучити не можливо – це забороняється бюджетним Кодексом.

Військове відомство до цієї дороги ставиться абияк. Але ж на ній знаходиться декілька населених пунктів (Бузова, Миколаївка, Хмільна, Немішаєво, Бородянка), а також десятки дачних кооперативів. По цій дорозі курсує маршрутне таксі № 773 (метро «Святошино» – с. Миколаївка). Дорога експлуатується крім військових ще й величезними вантажними автівками, які вивозять деревину з лісу, що характерно для сьогоднішньої ситуації в Україні. Цей ліс вирізається цілими масивами та під виглядом дров потрапляє за кордон. Хто в даній ситуації повинен доглядати за дорогою?

Громадяни направляють свій гнів на розташований неподалік Етнографічний комплекс «Українське село», який сам по собі перетворив шматочок місцевості із захаращеного і засипаного сміттям лісу в один із найкращих музеїв України. Завдяки Етнографічному комплексу «Українське село» був побудований фельдшерсько-акушерський пункт та церква в с. Бузова, Храм Димитрія Солунського на території комплексу і капличка в с. Миколаївка. Крім того, вже багато років надається допомога сільським школам та дитячим садкам, військовій частині. В самій військовій частині відремонтована казарма та гуртожиток для військових та працівників, а відповідна реакція від військового відомства відсутня.

Прибирати цю дорогу чи утримувати її власники не хочуть і не беруться. Тому, безперервно відчуваючи критичні зауваження з боку громадян, які користуються цією дорогою, була проведена серйозна робота по самоорганізації громадян, які належать до деяких садових товариств і перш за все «Бузок» і «Мрія». За рахунок Етнографічного комплексу «Українське село» вже вчетверте придбано матеріали хоча б для часткового ремонту проїзної частини та узбіччя цієї дороги, проведено благоустрій ринку біля повороту з Бузової до Миколаївки, регулярно прибирається сміття на узбіччі.

Ставлення військового відомства викликає а справедливий гнів громадян. Свого часу за підписами керівників цього відомства ініціативна група отримала лист-запевнення про те, що на ремонт дороги виділено кошти, які будуть реалізовані в цьому році. Проте нещодавно надійшов лист з Генерального штабу про те, що ці кошти переадресовані на інші об’єкти Міністерства оборони, очевидно на дачі генералів, які більше уваги приділяють собі, ніж стану не тільки доріг, а й солдатських та офіцерських казарм. І от люди, терпець яких урвався, змушені виконувати цю роботу замість тих, хто, мабуть, прозвітує про активну діяльність. На цих фото ви бачите групу ентузіастів, представників як «Українського села», так і сусідніх кооперативів «Мрія» та «Бузок», які проводять ямковий ремонт проїзної частини за кошти Етнокомплексу.

Нагадаємо, невідомі розстріляли Центр захисту киян.

Комментарии