Поиск

​Володимир Бондаренко розповів, як захищав українську мову

Володимир Бондаренко

Днями українці відзначали День української писемності та мови. Голова фракції «Батьківщина» в Київраді Володимир Бондаренко згадав, як захищали солов’їну у Верховній Раді, коли приймали Конституцію України.

Про це повідомляє столична прес-служба партійної організації.

В процесі прийняття Конституції голова фракції «Батьківщина» в Київраді Володимир Бондаренко брав найактивнішу участь. На той час він займав посаду заступника Міністра юстиції України, був народним депутатом України та депутатом Київради. Одна з основних статтей Конституції України стосується державної мови. Політик розповів про нюанси 10 статті Конституції.

- Комуністи, як правило, російськомовні. Первинна форма, яка визначала українську мову, як державну звучала наступним чином: “Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує розвиток української мови на всій території та у всіх сферах життя. Держава забезпечує використання російської мови та мов національних меншин, - зазначив Бондаренко.

Відомо, що Сергію Головатому вдалося вставити одне слово, яке радикально змінило усю фразу.

Бондаренко констатував: «Комуністи не помітили цієї зміни. Й досі форма залишилася такою самою: «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України».

- Тобто, російську мову прирівняли до інших мовних національних меншин. Комуністи не помітили суті зміни та проголосували, - пояснив політик.

День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році, та історія його древня, як і сама українська мова. Припадає цей день на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця, послідовника творців слов‘янської писемності Кирила і Мефодія.

Представники «Батьківщини молодої» у місті Києві привітали громадян зі святом.

- Ми вирішили не просто привітати киян з Днем української мови, а й розповісти їм про цікаві факти про українську мову. Ми повинні пишатися тим, що розмовляємо такою милозвучною мовою, яка пройшла складний шлях розвитку, її забороняли, називали мовою «нижчих» верств населення... Сьогодні ж ми можемо вільно спілкуватися, думати, читати українською. Давайте не забувати, як наші предки плекали і боронили її. Спілкуймося українською, бо українська - це модно! - наголосили організатори акції.

Комментарии