Поиск

Водій тролейбуса відсудив у Київпастранса 210 тис. грн

Водій тролейбуса КП «Київпастранс» довів у суді, що його було незаконно звільнено, та поновився на посаді.

На його користь стягнено майже 210 тис. грн середнього заробітку за вимушений прогул, 3 тис. грн на відшкодування моральної шкоди і судові витрати, передає Соціальний рух .

Відповідне рішення щодо водія тролейбусу Олександра Буханенка, члена профкому Вільної профспілки залізничників України, було ухвалене Подільським районним судом Києва. Адміністрація депо звільнила робітника за прогул, коли він перебував на лікарняному після операції. Надані листки непрацездатності не були визнані роботодавцем як належні.

«Допустити негайне виконання рішення суду про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за 1 місяць – лютий 2017 року у розмірі 6350,86 грн», – сказано у резолютивній частині рішення

У лютому 2017 року Олександр разом з іншими товаришами брав участь у резонансній акції протесту – голодуванні, що тривало кілька днів на знак протесту проти звільнення водіїв-тролейбусників – Тетяни Олійник та Андрія Трояна. Напередодні переговорів за участі міської влади Буханенка звільнили. Усі згадані водії відмовлялись виїздити на лінію на несправних транспортних засобах та викривали недоліки з боку адміністрації (відсутність аптечок і т.д.). До протесту долучились активісти «Соціального руху», а в підтримку висловились навіть представники парламенту Великої Британії.

Значний розмір компенсації викликаний тим, що справа розглядалась понад три роки.

Рішення суду вкотре доводить факт непрямої дискримінації за ознакою профспілкового членства на «Київпастрансі». Сподіваємось, що ця перемога стане черговим кроком до поновлення на роботі інших звільнених профспілкових активістів (зокрема, Тетяни Олійник) та до звільнення в.о. директора депо Руслана Карабчука. Хочеться, щоб начальники затямили, що боротись проти профспілок – це боротись проти закону. Висновки повинні зробити і очільники міської влади, які покривали порушників. Гроші водієві мають бути виплачені не з бюджету Києва, а з кишені пана Карабчука, як це передбачає п.8 ч.1 ст.134 КЗпП. Усі профспілки повинні пам’ятати, що справедливість переможе, хоча іноді для цього потрібно набратись терпіння.

Всі новини Києва читайте у розділ #КиївГрад на Соцпорталі:

Комментарии