Поиск

Водій таксі висадив жінку з дитиною-інвалідом з машини через кренделик

«НУ И ЧТО, ЧТО ИНВАЛИД?!»

З цими словами і абсурдною зухвалістю водій однієї з провідних столичних служб таксі висадив 5-річного Максима і його маму Яну з авто. А все через те, що хлопчик з’їв у салоні автомобіля безглютеновий кренделик, розміром з 5 копійок!

Мама з дитиною поверталися з реабілітації (у Максима атиповий аутизм). Хлопчик гіперчутливий і будь-яке багатолюдне, шумне місце або навіть невеликий конфлікт викликають у нього надзвичайно сильний стрес і хвилювання.

Дитина перенесла 3 реанімації, 2 операції на кишечнику з видаленням його частини. День хлопчика буквально розписано по хвилинам – для нього це в прямому сенсі спосіб виживання! Збій у графіку призводить до великих проблем в організмі дитини, тому для Максима було дуже важливо вчасно доїхати додому і встигнути прийняти ліки і їжу!

Під час поїздки хлопчик попросив безглютеновий кренделик – для нього це один з небагатьох способів перекусити, адже знаходиться на БГБК дієті.

Водій почув, що дитина їсть і заборонив. Мама Яна пояснила необхідність такого перекусу, аби уникнути проблем зі здоров’ям і що один маленький кренделик не забруднить салон авто. Та водій у грубій формі повідомив, що забороняє їсти у своєму авто, що чистка салону йому коштує 160 гривень. А потім додав: «Ну и что, что он инвалид? Мой племянник тоже. И что теперь?».

Мама Максима від відчаю заплакала. Водія це розізлило ще більше. І він дійсно висадив посеред незнайомого кварталу маму з хворою дитиною! Попросив диспетчера, щоб приїхав інший автомобіль. Водій говорить, що не зміг терпіти підвищення голосу від мами, її істерики та сліз. Тому і висадив з авто. 40 хвилин Яна з Максимом чекали наступне таксі.

Тепер жінка намагається відновити здоров’я сина, адже порушено графік прийому ліків і їжі, що для такої дитини – надзвичайно важливо.

Служба таксі вибачилась перед Яною, водія звільнила.

ЩО РОБИТИ В ТАКІЙ СИТУАЦІЇ?

• Основним документом, що регулює відносини «таксист-пасажир» є Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджені Постановою Кабміну від 18.02.1997 року № 176 – (посилання). Ознайомтесь з ним!

• Заздалегідь попереджуйте диспетчера, що вам потрібен чек (головний документ, який підтверджує замовлення послуги).

• Зберігайте повідомлення з підтвердженням замовлення, номером автомобіля і мобільного телефона водія.

• Зверніться у службу таксі з проханням вирішити конфлікт і вжити заходів до водія.

• В аналогічній ситуації ви можете звернутися в поліцію і вимагати у судовому порядку відшкодування морального збитку.