Поиск

Влада РФ приховує інформацію про здоров’я полонених українських моряків, - МЗС

Міністерство закордонних справ висловило протест проти того, що влада РФ не надає українській стороні інформацію про стан здоров’я полонених українських моряків.

Влада РФ приховує інформацію про здоров’я полонених українських моряків, - МЗС

Про це йдеться у відповідній заяві МЗС України, передає Соцпортал.

Зазначається, що Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із ненаданням інформації про реальний стан здоров’я поранених військовослужбовців ВМС України, незаконно захоплених в полон 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки російськими окупаційними військами.

- Незважаючи на неодноразові звернення та вимоги української сторони щодо необхідності інформування Посольства України в Російській Федерації про стан здоров’я українських військових моряків, а також у зв’язку з появою інформації про погіршення стану їх здоров’я, російська сторона так і не надала жодної інформації з цього приводу, йдеться у заяві.

У зв’язку з цим Міністерство закордонних справ України розцінює зазначені дії Росії виключно як свідоме приховування реального стану здоров'я полонених українських моряків та вимагає від російської сторони невідкладно надати відомості про стан здоров’я полонених українських моряків, а також негайно забезпечити їх необхідною кваліфікованою медичною допомогою.

Окрім цього, МЗС закликав світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції вжити всіх можливих правових, політичних та економічних заходів з метою звільнення та повернення в Україну полонених українських моряків, які незаконно тримаються в пенітенціарних закладах Москви.

Нагадаємо, МЗС не буде реєструвати спостерігачів на вибори з РФ.

Комментарии