Поиск

Військові Молдови прибули на навчання в Україну попри заборону Додона

Контингент Національної армії Молдови у складі 57 військовослужбовців беруть участь у військових навчаннях НАТО Rapid Trident 2017, що відбуваються з 7 до 23 вересня в Міжнародному центрі миротворчості і безпеки у Яворові в Україні.

Про це повідомило Міністерство оборони Молдови.

Як зазначив командир контингенту підполковник Александру Маркуца, метою навчань є розвивати взаємодію військ, посилювати обороноздатність і підтримати на міжнародній арені образ Національної армії Молдови для її подальшої участі в миротворчих місіях.

Раніше президент Ігор Додон, відомий своєю проросійською позицією, заборонив Молдові брати участь у військових навчаннях НАТО.

Щорічні навчання Rapid Trident, що відбуваються за підтримки НАТО, пройдуть з 8 по 23 вересня на Яворівському полігоні поблизу Львова. Вони об’єднають близько 1800 військових із 14 країн світу, зокрема Канади, Італії, Грузії, Литви, Норвегії, Польщі, Туреччини, України, Британії та США.

Як вказано на офіційній сторінці програми, навчання зосереджені на операціях з підтримання миру та стабільності в регіоні й підтримують єдність між Україною, США та іншими країнами-союзниками НАТО.

Серед переліку держав мала бути і Молдова. Країна брала участь в міжнародних військових навчаннях з 1996 року, і раніше питань щодо її участі не виникало. Та за вісім місяців президентства Ігоря Додона це вже шоста заборона на участь у схожих подіях.

Як повідомляв Соцпортал, Додон: Молдова повномасштабно повертається в Росію.

Комментарии