Поиск

Відновлювальна енергетика та енергоефективність в Україні: Міжнародний екологічний форум

Про стан, завдання, виклики та пошук нових можливостей збереження навколишнього середовища говоритимуть в столиці 14 вересня 2018 року, у рамках Міжнародного екологічного форуму.

Мета заходу – об'єднання представників держави, міжнародних організацій, науковців, винахідників, промислових підприємств, громадськості в питанні охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів; сприяння залученню інвестицій та інновацій; налагодження та зміцнення міжнародного співробітництва у галузі охорони довкілля та енергоефективності.

Одна з панелей форуму присвячена відновлювальній енергетиці та енергоефективності.

Степан Кудря, Директор Інституту відновлюваної енергетики, член- кореспондент НАН України, виступить на МЕФ з темою: «Відновлювальна енергетика: енергоефективність, економіка, екологія».

- Світова спільнота активно бореться за збереження навколишнього середовища. 195 країн підписали Паризьку кліматичну угоду, головна ціль якої – не допустити зростання глобальної середньої температури більше 2°C відносно показників доіндустріальної епохи.Інститут відновлюваної енергетики НАН України здійснює фундаментальні та прикладні дослідження у сфері виробництва енергії з різних видів відновлюваних джерел. Результати досліджень використовуються для аналізу перспектив розвитку цієї сфери, оптимізації експлуатаційних параметрів «зелених» об’єктів, розробки інноваційних технологій, а також оцінки економічної перспективності проектів.Наразі в Україні виробляється 2 млрд кВт⋅год електроенергії завдяки впровадженню відновлюваних джерел енергії. За даними Інституту, відновлювані джерела енергії до 2050 року можуть замінити 50% традиційних викопних джерел.

Костянтин Гура, радник Голови Держенергоефективності, виступить із доповіддю: «Інвестиційний потенціал сфери відновлюваної енергетики в Україні: муніципальні та комерційні проекти».

Сьогодні екологія, енергоефективність, розвиток відновлюваної енергетики – загально світовий тренд. В Україні прийнято 2 Національних плани дій: - Національний план дій з відновлюваної енергетики; - Національний план дій з енергоефективності.Це дуже амбітні задачі, які напряму пов’язані із захистом навколишнього середовища.

Людмила Синецька, директор ВП «Київський обласний експертний центр енергоефективності» ДП «Київоблбудінвест», поділиться досвідом діяльності у рамках впровадження реформи енергоефективності в Київській області.

Київська область на сьогодні одна із передових, яка впроваджує енергоефективні технології, систему енергоменеджменту і взагалі більшість інновацій та технологічних заходів стосовно підвищення рівня енергоефективності, як мінімум бюджетних будівель. Зовсім не затратна система енергоменеджменту, яка імплементована Директивою 2012/27/EU, дала можливість Київській області тільки за опалювальний період скоротити понад 7% споживання енергетичних ресурсів. Наше завдання як Центру навчити всі місцеві адміністрації якісно та фахово управляти системою енергоспоживання.

Українським виробникам, які прагнуть освоїти західні ринки, актуальним буде виступ Емми Турос, виконавчого директора Канадсько-Української торгової палати, координатора проекту CUTIS. Пані Емма розповість про вплив експорту на впровадження технологій енергозбереження та природоохоронних заходів.

Щоб продавати в західні країни продукцію, українські підприємства зобов’язані дотримуватися екологічних стандартів, прийнятих на Заході. Виробники, з якими ми почали співпрацювати кілька років тому, роблять усе можливе, щоб їхні компанії були сертифіковані у відповідності до вимог канадського законодавства щодо якості продукції, її безпеки і захисту навколишнього середовища. Існують такі проекти технічної допомоги, як Canada-Ukraine Trade and Investment Support project – CUTIS (українсько-канадський проект підтримки торгівлі та інвестицій), які допомагають адаптувати виробництво під екологічні вимоги, вимоги безпеки. Про це більш детально розмовім у рамках форуму.

Окрім пленарної частини форуму відвідувачі зможуть побачити виставку «Алея винахідників», у рамках якої презентують інновації та нові рішення у сфері збереження навколишнього середовища та енергоефективності.

Місце та час проведення Форуму:

м. Київ, вул. Хрещатик,36, КМДА, Колонна зала.

14 вересня 2018р. Початок: 10.00.

Реєстрація учасників на сайті: eco.org.ua

www.facebook.com/ECO.org.ua/

Комментарии