Пошук

Верховний Суд: колекторам заборонили вдиратися в житло боржників

Тепер недостатньо мати при собі постанову суду про стягнення застави. Для того, щоб вдератися до боржиків, треба мати ухвалу суду. Цей вердікт виніс Верховний Суд України.

Верховний Суд

Квартири і будинки кредитних боржників не мають права захоплювати без спеціальної ухвали суду про проникнення у житло і усунення перешкод у користуванні майном. Ні банкіри, ні колектори, котрі стягують житло після неповернення боргів по іпотеці, не можуть цього робити.

Такий висновок зробила Велика Палата Верховного Суду, розглядаючи справу №2-23/2008 після того, як особа виграла відповідний позов у Європейському суді з прав людини.

Стаття 30 Конституції України передбачає, що проникнення у житло допускається не інакше, як за вмотивованим рішенням суду. Лише у невідкладних випадках або, зокрема, з метою рятування майна законом може передбачатися інший порядок проникнення у житло.

Банкіри і колектори зазвичай плутають два поняття — стягнення застави і проникнення на територію позичальника. Верховний Суд зараз їх чітко розмежував.

Кредитори і колектори повинні мати, окрім постанови суду про стягнення об’єкта нерухомості за проблемним кредитом, ще й постанову суду про проникнення в житло і усунення перешкод у користуванні майном. Захлплюючи житло боржників без такої постанови, банкіри і колектори порушують закон.

Оперативні новини столиці читайте в розділі #Київград на Соцпорталі.

Комментарии