Поиск

Верховний суд Австрії вирішує: екстрадувати Фірташа в США

США вимагає від Австрії видати корупціонера-олігарха, на думку американських слідчих, Фірташа. 25 червня Верховний суд країни вирішить, чи має олігарх бути екстрадований в США.

Фирташ

Федеральна суддя Ребекка Палмаер в американському Чикаго відмовилася скасувати звинувачення у хабарництві проти Фірташа, повідомляє Дзеркало тижня

Поки український олігарх перебуває в Австрії, його бізнес спокійно викачує кошти з українців. Тим часом, США наполягають на видачі Фірташа американському правосуддю.

Верховний суд Австрії 25 червня вирішить, чи має український олігарх Дмитро Фірташ бути екстрадований в США. Рішення не є остаточним, воно може бути оскаржено.Це відбудеться після того, як наприкінці минулого тижня федеральна суддя Ребекка Палмаер в американському Чикаго відмовилася скасувати звинувачення у хабарництві проти Фірташа.

Про рішення, прийняте наприкінці минулого тижня і викладене на 39 сторінках, повідомили американські ЗМІ, передає Радіо Свобода.В обвинувальному висновку прокурорів містяться звинувачення Фірташа у змові з метою дати хабар в Індії для видобутку титану, використовуваного в реактивних двигунах.

Австрійські власті затримали Фірташа в 2014 році. Якщо Австрія прийме рішення про його екстрадицію, колишнього союзника українського експрезидента Віктора Януковича можуть видати Сполученим Штатам в липні.Фірташ заперечує правопорушення.

Його захист наполягає, що США не володіють юрисдикцією стосовно злочинів в Індії. Суддя Палмаер постановила, що ця справа може розглядатися в США, оскільки схема вплинула на чиказьку компанію Boeing.Компанія Boeing заявила, що розглядала можливість бізнесу з Фірташем, але ніколи не укладала з ним угод. Boeing не звинувачують у порушеннях у зв'язку з цією справою.

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии