Поиск

​Народні депутати проголосували у першому читані за проект Виборчого кодексу, який передбачає голосування за відкритими списками.

За проект закону №3112-1, авторства Андрія Парубія, Леоніда Ємця та Олександра Черненка, проголосувало 226 нардепів.

Цим документом, пропонується застосувати виборчу систему, яка дозволяє персоніфікувати голосування ("відкриті" списки кандидатів), з запровадженням регіональних виборчих округів.

Даний документ поєднав 5 виборчих законодавств: законів про вибори Президента, народних депутатів, про місцеві вибори, про центральну виборчу комісію та про державний реєстр виборців.

Система базується на регіональних відкритих списках. Під час виборів Україна поділиться на 27 виборчих регіонів. Лідер не може вплинути на місце у виборчому списку, тільки виборець.

Вибори до обласних рад до міст обласних центрів також передбачають систему відкритих списків, схожу до парламентських. Тобто, територія ділиться на великі округи, партія висуває кандидатів і виборець сам їх рейтингує.

За новим документом пропонується обов'язкове навчання кандидатів, які будуть працювати у виборчих комісіях, та їхня сертифікація. Крім того, планується зменшити кількість політичної агітації на телебаченні.

Під час виступів перед початком голосування лідери фракцій та народні депутати висловили думку, що запропоновані документи ще треба доопрацьовувати, але не проти підтримати документи в першому читанні.

Наразі документ мають доопрацювати на передати на голосування у другому читанні.

Як повідомляв Соцпортал, Захарченко висунув ультиматум щодо виборів на Донбасі.

Комментарии