Поиск

​Верховна Рада прийняла закон щодо протидії рейдерству

Верховна Рада прийняла закон для захисту аграріїв від рейдерства.

Верховна Рада прийняла закон щодо протидії рейдерству

За прийняття Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству» проголосувало 235 нардепів.

Що це передбачає:

  • Держреєстр і Держгеокадастр будуть діяти не в напівавтоматичному, а в автоматичному режимі обміну інформацією.
  • Будуть оцифровані всі наявні в Держгеокадастрі відомості про раніше видані державні акти та зареєстровані договори оренди і внести ці відомості в кадастр в максимально стислі терміни.
  • Вводяться запобіжники з приводу підробки документів нотаріального типу.

Деталі

Проект закону передбачав надання державним кадастровим реєстраторам доступу в режимі онлайн до відомостей, що містяться у Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Крім того, державним реєстраторам повинне надаватися право онлайн-доступу до усіх відомостей, що містяться в Державному земельному кадастрі.

Згідно з документом, державні реєстратори прав повинні перевіряти не тільки відомості у Державному реєстрі прав на нерухоме майно, але й наявність відповідних відомостей у Державному земельному кадастрі. Державний реєстратор зобов’язаний перевірити під час проведення реєстрації, чи має право особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, на вчинення таких дій.

Він також зобов’язаний перевірити наявність інформації про нерухоме майно в інших державних реєстрах. Разом з тим, державний реєстратор прав зобов’язаний залишати без розгляду заяву про реєстрацію права на нерухоме майно, якщо кадастровий номер земельної ділянки відсутня в Державному земельному кадастрі.

Прийнятим законом також передбачається посилення адміністративної відповідальності для реєстраторів у разі вчинення ними незаконних дій при реєстрації.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии