Поиск

Астрономи з Іспанії, Швейцарії та Італії виявили потенційно населену екзопланету на відстані 21 світлового року від Землі.

Планета відноситься до так званих Суперземель - планет, які більш масивні, ніж Земля, але їх маса не перевищують маси Нептуна, повідомляє Phys.org.

Група астрономів під керівництвом Алехандро Суареса Маскарено завершила складні дослідження GJ 625, яка почалася в 2013 році і тривали більше трьох з половиною років. Спостереження проводилися за допомогою високоточного спектрографа.

-Ми повідомляємо про відкриття суперземли, що обертається на внутрішній кромці жилої зони зірки GJ 625 на основі аналізу радіальної швидкості та вимірювань HARPS-N-спектрографа, а саме на основі 151 вимірювання променевих швидкостей протягом трьох з половиною років,

- заявили автори роботи.

Період обігу суперземли навколо материнської зірки дорівнює 14,6 дня. Від GJ 625 екзопланета віддалена на відстань 0,08 астрономічної одиниці, тобто знаходиться в так званій зоні населеності зірки. Середня температура поверхні небесного тіла оцінюється в 350 кельвінів, тобто близько 80 градусів Цельсія.

Зазначимо, що зірка Глізе 625 (GJ 625) знаходиться в сузір'ї Дракона на відстані приблизно 27 світлових років від Сонця. GJ 625 являє собою карлик спектрального класу М2, маса і розмір якого приблизно втричі менше відповідних величин для Сонця. Навколо зірки обертається, як мінімум, одна планета.

Як повідомляв Соцпортал, вчені знайшли найдальшу планету Сонячної системи.

Комментарии