Поиск

Вчені знайшли невідому ділянку у людському мозку

У ході певного дослідження австралійським вченим вдалося виявити у структурі мозку людини ділянку, про яку раніше не знали.

невідома ділянка у людському мозку

Про це повідомляє ChangeUA з посиланням на Science Alert передає Соцпортал.

Нейробіологи виявили нову структуру у людському мозку, яку назвали ядром нижньої мозочкової ніжки (endorestiform nucleus). Функція цієї частини мозку наразі детально ще не вивчена, але вчені озвучили перші гіпотези.

Відкриття зробили науковці науково-дослідного інституту неврології Австралії (Neuroscience Research Australia).

Ретельно вивчаючи людський мозок при роботі над новим нейроанатомічним атласом, вони виявили раніше невідому ділянку, яка, можливо, є тільки у людей.

Анатомічну структуру виявили при використанні нового методу фарбування певних тканин мозку. Барвники зв’язуються з нейромедіаторами і специфічними ферментами, в даному випадку з ацетилхолінестеразою.

Ендорестіформне ядро розташоване всередині нижньої мозочкової ніжки – пучка нервових волокон, по якому імпульси проходять від спинного мозку у мозочок.

Як відомо, нижня мозочкова ніжка бере участь в обробці сенсорної інформації та інформації про рухової активності, регулюючи поставу, рівновагу і рух тіла. Зі слів вчених, еndorestiform nucleus є групою відокремлених нейронів, яка може відігравати ключову роль у функціях ніжки мозку.

Можлива відсутність цього ядра у мавп може свідчити про те, що воно бере участь в забезпеченні тонкої регуляції руху людського тіла, наприклад, при грі на музичних інструментах.

Про наукові відкриття читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии