Поиск

Вчені вирішили вирощувати у космосі квасолю

Якщо експеримент норвезьких вчених з вирощування квасолі буде вдалим, то згодом на МКС будуть вирощувати й інші бобові та овочі.

Вчені вирішили вирощувати у космосі квасолю

Про це повідомляє AgroNews, передає Соцпортал.

Вчені Норвезького науково-технічного університету (NTNU) планують виростити квасолю в космосі, вже у 2021 році. А згодом на Міжнародній космічній станції будуть вирощуватися і інші овочі, які урізноманітнять раціон космонавтів, пише “Агро-Центр”.

Треба відзначити, що фахівці проводять випробування по вирощуванню овочів для космонавтів вже тривалий час. Очікується, що до 2030 року Європейське космічне агентство побудує місячну базу, яка стане зупинним пунктом на шляху до Марса.

Щоб здійснити політ на Марс, необхідно залишатися в космосі як мінімум на рік. А космонавтам, які до того ж страждають зниженням апетиту, поки доступні тільки сублімовані продукти у вакуумній упаковці.

Тому розробка технологій вирощування овочів і зелені в космічному просторі є однією з основних цілей дослідників.

На Землі вчені вже провели всі необхідні випробування, і наступним кроком стане вирощування в космосі бобів. Їх помістять в центрифугу, яка буде обертатися для створення різного кількості сил тяжкості. Уже завершилися випробування з вирощування салату латуку для астронавтів. Культура вирощувалася в штучному грунті з лавової породи.

Нагадаємо:

Комментарии