Поиск

Вчені розшифрували ДНК онкохворих

Окрім того, розшифровці були піддані геноми людей, що страждають на рідкісні захворювання.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на TrueUA.

Вчені розшифрували ДНК онкохворих

Вчені з Кембриджу закінчили роботу над наймасштабнішим в світі проектом по розшифровці генома в рамкам системи охорони здоров'я (100000 Genomes Project).

Як зазначає BBC, в дослідженні брали участь люди з рідкісними захворюваннями, члени їх сімей та ракові хворі. В рамках проекту кожен четвертий учасник з рідкісним недугою отримав діагноз вперше.

В цілому розшифрування генома торкнулася близько 85000 чоловік. Але пізніше сюди додалися ракові хворі, і число генетичних кодів, які були піддані розшифровці, досягло 100000. Онкологічні та рідкісні захворювання були обрані з тієї причини, що всі ці недуги значно пов'язані зі змінами ДНК.

Приблизно 50% хворих на рак-учасників проекту за підсумками розшифрування генома були включені в клінічні випробування нових препаратів або отримали таргетну терапію.

Розшифрування геному всіх жителів країни може значно прискорити діагноз, лікування та вдосконалити програми з профілактики захворювань. Зараз на розшифрування ДНК йде всього 30 хвилин і коштує ця процедура менше 800 доларів.

Нагадаємо, вчені виявили нову загадкову хворобу.

Комментарии