Поиск

Вчені розповіли про причину поганого запаху з рота

/p>

Поганий запах з рота – це не тільки привід для сорому, але й чіткий симптом патологічного стану, на який варто звернути увагу.

Ізраїльський мікробіолог, найбільш відомий своїми дослідженнями з діагностики та лікування неприємного запаху з рота Мел Розенберг розповідає про причини виникнення неприємного запаху з рота, а також про те, що ви можете зробити, коли це стосуватиметься вас.

Запахи, які мають сміття, фекалії чи тухле м'ясо, виникають внаслідок активності мікроорганізмів, зокрема бактерій. Ті ж самі мікроорганізми живуть у дуже вологому середовищі нашої ротової порожнини. І це цілком нормально.

Як і всі живі істоти бактерії повинні їсти. У роті вони харчуються слизом, залишками їжі та відмерлими клітинами нашого тіла. Щоб поглинути поживні речовини через свої мембрани вони повинні розщепити їх на значно менші молекули.

Наприклад, бактерії розщеплюють білки на амінокислоти, а потім і останні на різні компоненти. Деякі зі смердючих продуктів цих реакцій, такі як сірководень та кодаверин.

На щастя найнеприємніший запах з рота легко лікується. Найгірше пахнуть побічні продукти діяльності грам-негативних бактерій, які живуть у проміжках між яснами та зубами, а також на задній частині язика. <щення зубів щіткою та зубною ниткою, використання антибактеріальної рідини для полоскання рота перед сном, акуратне чищення задньої частини язика пластиковим скребком і споживання здорового сніданку – це те, що дозволить позбутися більшості цих бактерій та їхніх харчових ресурсів.

У деяких випадках цих заходів може бути недостатньо через проблеми із зубами, носовою порожниною або більш рідкісні недуги, як от захворювання печінки чи неконтрольований діабет.

Також на запах з рота впливають куріння та вживання алкоголю. Незалежно від причини запах маже завжди походить з рота, а не з інших частин тіла.

Комментарии