Поиск

Вчені розповіли, як будуть рятувати черепах від вимирання

Внаслідок глобального потепління популяція зелених морських черепах може опинитися на межі зникнення. Однак, вчені знайшли спосіб як цьому запобігти.

Вчені розповіли, як будуть рятувати черепах від вимирання

Про це повідомляють cikavosti.com, передає Соцпортал.

Зелені морські черепахи (лат. Chelonia mydas) гніздяться на суші: копають ямку в піску і відкладають в неї яйця. Від температурних умов, в яких знаходяться кладки, залежить стать майбутнього потомства: чим тепліше, тим більша ймовірність, що на світ з’явиться самка

В результаті глобального потепління в популяціях морських черепах виник статевий дисбаланс, який може посилитися і привести до їх повного вимирання.

- На півночі Австралії, де температура перевищує 29,1 °C, спостерігається помітне переважання самок. При нагріванні піску до 34 °C і вище, тварини гинуть, - повідомила співробітниця Квінслендського університету Меліса Стейнс.

Щоб врятувати вид від сумної перспективи, австралійські вчені разом з активістами Всесвітнього фонду дикої природи знайшли способи захисту черепашачих гнізд від перегріву. Вони мають намір охолоджувати їх шляхом підведення каналів з морською водою і закривати тіньовими навісами з пальмового листя.

Такі прості рішення підходять для диких островів, де будівництво іригаційної системи неможливо через відсутність ресурсів.

Нагадаємо:

Комментарии