Вчені пов'язали поступове зниження тиску з наближенням смерті

  1. Главная
  2. Архив
  3. X-Files
  4. Вчені пов'язали поступове зниження тиску з наближенням смерті
19:44, 06.12.17
Medical Express

Артеріальний тиск у літніх людей поступово починає зменшуватися приблизно за 14 років до смерті.

Британські дослідники з'ясували, що це справедливо навіть для людей, які страждають від гіпертонії, пише Medical Express.

Вчені з Медичної школи Ексетерського університету проаналізували електронні медичні записи 46 тисяч британців, які померли у віці 60 років і старше. У цю вибірку увійшли як здорові люди, так і ті, хто страждав серцево-судинними та іншими захворюваннями.

Виявилося, що різке падіння артеріального тиску в середньому за 14 років до смерті спостерігалося у пацієнтів з деменцією, серцевою недостатністю, високим кров'яним тиском і втратою ваги. Найменших значень тиск досягаd приблизно за 2 роки до кінця життя.

Більш м'яко, але аналогічним чином цей же процес спостерігається і у здорових людей. Судячи з усього, те, що раніше часто вважалося лікуванням від гіпертонії, насправді є ознакою набагато серйознішої і незворотної проблеми.

-Наша робота підкреслює важливість проведення досліджень з оцінками стану літніх пацієнтів в практиці лікарів у всьому світі. Проте, я був би дуже стурбований, якби хто-небудь став тлумачити нашу статтю як припущення, що гіпертонія не повинна розглядатися як хвороба в кінці життя, або що люди повинні припинити прийом ліків від тиску, - сказав Джордж Кушел, один з авторів дослідження.

Як повідомляв Соцпортал, Фреймут прокоментувала смерть Бережної.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости