Поиск

Вчені повернулися на «Титанік» вперше за останні 14 років

Цього разу з новими 4K-камерами, які дозволять відтворити корабель у віртуальній реальності.

Вчені повернулися на «Титанік» вперше за останні 14 років

Дослідники занурились до «Титаніка», який лежить на дні Атлантичного океану на глибині 3810 метрів, повідомляє видання «Територія».

Це перший візит людей на корабель за останні 14 років — в 2005 році режисер Джеймс Кемерон (зняв однойменний фільм) спускався на судно.

Ціль нового дослідження — оцінити стан корабля після 107 років перебування під товщею води. Для цього група вчених оглянула залишки корабля і вперше зняла кадри в форматі 4K з використанням спеціально адаптованих камер. З їх допомогою вони планують створити високоточні 3D-моделі «Титаніка».

Вчені відмітили, що постійні течії, сольова корозія і бактерії, які роз’їдають метал, швидко руйнують судно. Найбільші руйнування спостерігають на правій стороні офіцерської палуби, де знаходилася каюта капітана. Вчені зазначають, що зміни незворотні і, можливо, вже через 20 або максимум 50 років, корабель буде неможливо впізнати.

Дослідники сподіваються, що відзняті матеріали дозволять візуалізувати не тільки поточний стан судна, але і процес руйнування. Для цього будуть використані технології доповненої і віртуальної реальності.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии