Поиск

Вчені порівняли мозок котів і собак

Дослідники з'ясували, що собаки виділяються високою щільністю кори головного мозку.

У собак в два рази більше, ніж у кішок, нейронів в корі головного мозку - ділянці, яка відповідає за мислення і планування.

Для порівняння мозку різних видів тварин не достатньо просто зважити їхню сіру речовину, тому що ми повинні враховувати їх відносні розміри тіла та мозку. А ось підрахунок клітин вважається досить адекватним способом оцінки мозку тварин.

-Я вважаю, що абсолютне число нейронів у тварини визначає багатство її внутрішнього психічного стану і здатність тварин передбачати те, що має статися в їхньому середовищі на основі їхнього минулого досвіду, - каже невролог Сюзанна Геркулан-Хоузель з університету Вандербільта в США.

Міжнародна команда дослідників проаналізувала зовнішні шари мозку різних хижих тварин. З'ясувалося, що в корі головного мозку кішок в середньому міститься близько 250 мільйонів нейронів, а у собак - 530 мільйонів. Для порівняння: у людини близько 16 мільярдів нейронів. Цікаво, що у єнотів кількість нейронів в корі головного мозку виявилася такою ж, як і у собак.

Як повідомляв Соцпортал, у Росії знайшли гігантський скелет вимерлої тварини.