Поиск

Вчені передрекли апокаліпсис для Аляски

На думку деяких дослідників танення льодовиків на Алясці викличе численні лісові пожежі. Згодом відбудеться порушення системи водопостачання, і з’являться інфекційні захворювання, з якими раніше тут не стикалися. Таким чином саме Аляска та її населення стануть першими жертвами глобального потепління.

Вчені передрекли апокаліпсис для Аляски

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на cikavosti.com.

Учені, що працюють в США, прийшли до парадоксального, на перший погляд, висновку. Саме Аляска загине першою через зміни клімату на планеті. Згідно з їхніми розрахунками, вона прогрівається швидше всіх інших територій на планеті. За останні 50 років, температура там підвищувалася у два рази швидше. Цьому сприяє і велика кількість опадів, які в останні десятиліття стали випадати на Алясці. Наслідком підвищення температури стає прискорене танення вічної мерзлоти. Прогнозується, що вже до кінця цього століття її поверхневі прояви повністю зникнуть на 24%

Відколюванню від неї арктичних морських льодів в середньорічних показниках вже досягли 4,1%. По мірі потепління на Алясці, ця цифра буде лише збільшуватися. Вже зараз льодовики тануть зі швидкістю, що вдвічі перевищує ту, яка фіксувалася у період 1962 – 2006 роки. Наслідки цього природного катаклізму не можуть не торкнутися дику природу Аляски і морських тварин і риб, що населяють акваторію регіону. Природно, це позначиться і на жителів Аляски.

Повсюдне танення льодовиків викличе численні лісові пожежі. Відбудеться порушення системи водопостачання, і з’являться інфекційні захворювання, з якими раніше тут не стикалися. Не менш небезпечною бачиться і втрата традиційних джерел отримання природної їжі. Мабуть, потрібно буде масове переселення людей.

Нагадаємо, у Тихому океані вчені знайшли загадкові бактерії.

Комментарии