Поиск

Вчені назвали професії, які "вганяють" в депресії

Дослідники вивчали ринок праці і поведінку працівників у різних галузях. У результаті було визначено кілька професій, які можуть негативно впливати на емоційний стан людини.

Про це пише Gazeta.ua.

1.Офіціанти

У сфері обслуговування працювати доводиться постійно взаємодіяти з людьми, незважаючи на погане самопочуття і особисті проблеми, посміхатися. Без цього не потрібно розраховувати на чайові. Часто доводиться потрапляти в конфліктні ситуації, адже клієнти бувають різні. Тому нерідко люди не справляються з такою емоційною напруженістю в поєднанні з зазвичай ненормованим робочим графіком. З тривалою роботою на цій посаді люди втрачають апетит, мають проблеми зі сном і концентрацією.

2. Няні та доглядальниці

Ці професії вимагають повної емоційної віддачі. Дуже складно не приймати близько до серця проблеми іншої людини, тому нерідко представники професії няні і доглядальниці відчувають на собі явні симптоми депресії.

3. Бухгалтер

Важко фізично і морально впоратися з тягарем відповідальності, яка перекладається на плечі бухгалтера. Багато хто просто не можуть впоратися з відчуттям постійного стресу через контроль над чужими грошима.

4. Соціальні працівники

Соціальні працівники піддаються великому емоційному випробуванню. Також вони можуть стикатися з агресією при бажанні допомогти. Тому за статистикою 10% соціальних працівників періодично страждають від депресії.

5. Медичні працівники

На їхніх очах народжуються і помирають. Часто доводиться втішати і вислуховувати обурення пацієнтів, тому медпрацівники також в цьому списку “депресивних” професій.

6. Персональний асистент

Ця робота передбачає постійний стрес, відмова від особистого життя, нормального сну і правильного харчування. Персональний асистент повинен бути готовий виконувати завдання начальника в будь-який час доби. Тому не дивно, що на цій роботі люди часто схильні до депресії.

7. Педагоги

Вчити і виховувати – часто справа дуже невдячна. Потрібно володіти надзвичайним терпінням, щоб передати знання далеко не завжди слухняним учням, та ще й спілкуватися з батьками, після роботи перевіряти зошити і готувати матеріали до нових уроків. Тому вчителі та викладачі нерідко впадають в депресію через велику завантаженість.

8. Програміст

Незважаючи на високі зарплати і престижність професії, діяльність програмістів також пов’язана з постійним стресом. Великі вимоги роботодавців, регулярні переробки, сидяча робота за комп’ютером – все це не йде на користь здоров’ю. Тому програмісти – часті гості в кабінетах психологів.

Соцпортал повідомляв, криміналіст розповів, які професії обирають серійні вбивці.

Комментарии