Поиск

В​алерій Дубіль: Через так звану медреформу Україна залишиться без лікарів

У разі запровадження медичної «реформи» на медиків чекає безробіття. Через безглузду, нищівну політику уряду у медичній сфері, за останній рік близько 7 тисяч медиків виїхали з країни.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщина» Валерій Дубіль під час спілкування з журналістами у кулуарах Верховної Ради.

За його словами, багатотисячний мітинг медпрацівників, який зібрався під стінами Верховної Ради, прямо показує ситуацію у медичній сфері: «Нищівна політика влади довела лікарів, людей, які рятують життя, до того, що їхнє життя стає неможливим. Вони залишаються без засобів до існування. Мало того, що отримують копійки, так їм ще й не платять».

Політик звернув увагу, що заборгованість із виплати зарплати лікарям складає вже понад 800 млн гривень, причому до кінця року на заробітні плати потрібно ще 2,8 млрд гривень.

Дубіль звернув увагу, що лише останнім часом виїхали за кордон кілька тисяч освічених спеціалістів. При тому, що в Україні тільки на «первинці» не вистачає 18 тисяч лікарів.

«До речі, у Європі наших медиків чекають з відкритими обіймами Польща, наприклад, уже скасувала додаткову атестацію для українських медпрацівників – лікарів і медсестер. У Європі розуміють, що отримують якісних медпрацівників, не витрачаючи грошей на їхню освіту. Лише наш уряд нічого не розуміє. Ще рік такої безглуздої політики, і нас нема буде кому лікувати!» – пояснив депутат.

Окрім того, за його словами, якщо депутати все ж підтримають ключовий законопроект медреформи від уряду №6327, то «двоє із трьох медиків залишаться без робочого місця».

«Законопроект написаний людьми, які абсолютно не розбираються у системі охорони здоров’я, які під гучними гаслами хочуть просто виділити собі 13 млрд грн на функціонування ще одного розподільчого органу – ЦОВВу. Таку цифру вже хочуть закласти у держбюджет 2018 року! А на саму систему охорони здоров’я, на підвищення заробітних плат лікарям, вони не додадуть ні копійки!» – обурився Валерій Дубіль.

Представник «Батьківщини» наголосив, що необхідно роз’яснити депутатам, які загрози насправді несе у собі законопроект №6327:

«Якби кожен депутат вчитався у суть законопроекту, то Рада б категорично не підтримала його у залі парламенту. Перечитайте застереження юридичного управління! Подивіться, скільки сьогодні медиків зібралося під Верховною Радою! Вони хочуть реформи, але не такої, яку планує провести влада. Вони хочуть, щоб реформа відповідала Конституції і не звужувала їхні права», – підсумував Дубіль.

Як вже сьогодні заявив перший заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, так звана медична реформа – це провальний законопроект, який не має нічого спільного з реформуванням.

Нагадаємо, «Батьківщина» – єдина фракція парламенту, представники якої вийшли до медиків під Верховною Радою, аби почути їхні вимоги.

Комментарии