Поиск

​В заповіднику на Луганщині розстрілюють тварин

Днями заповідник «Стрільцівський степ» (відділення Українського Степового природного заповідника), що на північному сході Луганщини, став ареною небаченого досі зимового сафарі.

3.02.2019 працівниками заповідника знайдені сліди полювання в абсолютно заповідному степу. По всій території заповідника знайдені чисельні сліди від снігоходів, бризки крові. Огляд слідів дозволяє зробити висновки, що заїзди відбувались не вперше.

Варто згадати, що природний заповідник є категорією природно-заповідного фонду із найбільш суворим охоронним режимом. Відповідно до статті 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд», не лише мисливство та заїзди транспорту на території заповідника заборонені. Заборонено взагалі перебувати на його території стороннім особам. Пошкодження території природного заповідника і об’єктів його охорони тягне відповідальність, передбачену статтею 252 Кримінального кодексу України. Втім, порушників затримати було нікому.

На думку ЕПЛ винними у порушенні на території заповідника є не лише самі браконьєри.

Адміністрація «Стрільцівського степу» повністю усунулася від роботи з охорони території та не здійснює патрулювання заповідника. ЕПЛ звернулись до НАН України з проханням встановити винних посадових осіб в заповіднику.

Крім того, певною мірою винним у цьому злочині є і Голова Луганської військово-цивільної адміністрації. У попередні роки, у зв’язку із проведенням на території Луганської області анти-терористичної операції, полювання заборонялось.

Аналогічним чином діяло і керівництво Донеччини, заборонивши полювання на своїй території.

Разом з тим, на мисливський сезон 2018/2019 років лише Донеччина затвердила чергову заборону, вберігши диких тварин від відстрілу, військових – від вільного курсування озброєних осіб територією області. Натомість Луганщина затвердила відкриття мисливського сезону і навіть ліміти на полювання.

Екологи ЕПЛ переконані, що полювання на Луганщині є безперечно шкідливим, підриваючим фауну фактором, в час коли популяції диких тварин відновлюються після втрат, понесених під час бойових дій. Варто зазначити і те, що більшість видів мисливських тварин певною мірою мігрували з територій, наближених до фронту, де в недалекому минулому перебували їх найбільші на сході країни популяції. Таким чином, на нових територіях, значно менш залісених, копитні, зокрема, є більш вразливими.

Крім того, проведення полювання на території Луганського природного заповідника означає, що тут, в 5 кілометрах від державного кордону України із Російською федерацією, вільно пересуваються на снігоходах озброєні люди.

Нагадаємо,

Комментарии