Поиск

На сьогоднішній день ціни на цибулю майже у три рази перевищують показники аналогічного періоду 2017 року.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Українську плодоовочеву асоціацію.

За даними щоденного моніторингу спеціалістів, тільки з початку тижня продукція високої якості подорожчала на 13-17%. Зокрема, якщо ще на минулому тижні ціни в даному сегменті стартували від 6 грн/кг ($0,21 за кг), то сьогодні за такою ціною готові працювати тільки ті фермери, які не мають обладнаних сховищ.

В той же час господарства, які мають в своєму розпорядженні обладнані сховища, на сьогоднішній день вже продають цибулю по 7-8,5 грн/кг ($0,25-0,30 за кг), що є абсолютним рекордом для середини осені за всю історію незалежності України. Підвищувати ціни фермерам дає змогу активний попит як з боку експортерів, так і на внутрішньому ринку, адже гуртові компанії продовжують скуповувати цибулю для закладання на зберігання. При чому, враховуючи інформацією про суттєве зменшення виробництва цибулі високої якості та про перспективи нестачі пропозиції у другій половині сезону, вони погоджуються підвищувати закупівельні ціни.

Крім того, підтримку цінам надає зменшення пропозиції цибулі з Казахстану. Нагадаємо, що саме конкуренція з боку казахської продукції минулого тижня стала основною причиною, через яку українські фермери відмовлялися від чергового коригування цін.

В результаті, сьогодні ціна на цибулю в Україні у 2,4-2,8 разів перевищує показники за аналогічний період 2017 року. Більш того, більшість гравців ринку очікують чергового цінового зростання вже наступного тижня.

Нагадаємо, в Україні знову подорожчають цигарки.

Комментарии