Поиск

В Україні зняли фільм про художника-волонтера, який збирає історії про доброту на війні

Закінчилися зйомки українського документально-анімаційного фільму «Казка про Коника».

В Україні зняли фільм про художника-волонтера, який збирає історії про доброту на війні

Стрічка розповідає про засновника Центру української культури в Таллінні Анатолія Лютюка, його волонтерську місію в Україні та ініціативу збирати історії про доброту на війні. Режисерами виступили Уляна Осовська і Денис Страшний, виробництво фільму підтримав Український культурний фонд.

«Казка про Коника» знайомить глядачів з Анатолієм Лютюком — колишнім антирадянським активістом і художником, який багато років тому залишив Україну і живе духовним життям у середмісті Таллінна. Проте, навіть власноруч збудувавши свій ідеальний світ, Анатолій не може залишатися осторонь подій, які розгортаються на його батьківщині. Від початку війни він їздить на Донбас із гуманітарною допомогою в пошуках тих, кому ця допомога потрібна найбільше: поранених, біженців, сиріт. У своїх подорожах він також шукає добрі історії з війни, адже багато років тому дав обітницю щодня знаходити щось добре — за будь-яких обставин. Маленький дерев’яний Коник, якого Анатолій вирізав з дерева в одній із подорожей Україною, супроводжує його у мандрівках сірою зоною і стає головним героєм казок, написаних за мотивами реальних фронтових історій.

В Україні зняли фільм про художника-волонтера, який збирає історії про доброту на війні

- Ми були вражені, коли вперше потрапили до заснованого Анатолієм Центру української культури. Там усе зроблено з любов’ю, здається, що навіть кожен камінчик у дворі лежить на своєму місці. Центр відкритий для всіх: там працюють і знайомляться з українською культурою волонтери зі всього світу, — розповідає режисерка Уляна Осовська. — То була весна 2014-го, одразу після Майдану, і ми подумали, що було би прекрасно, якби наша держава стала такою, як ця маленька таллінська Україна. Ми одразу почали знімати про це місце, хотілося поділитися зі світом, і, перш за все, з українцями — якою може бути наша культура, якщо до неї підходити з розумінням і любов’ю. Проте майже одразу після того, як ми повернулися з Таллінна, почалася війна на Донбасі. Анатолій почав їздити на фронт — і ми з ним.

В Україні зняли фільм про художника-волонтера, який збирає історії про доброту на війні

- На мій погляд, життєва позиція головного героя фільму і його щоденний пошук доброти — це та відповідь, якої нам всім бракує, — каже режисер і продюсер фільму Денис Страшний. — У цьому захована велика сила його особистості: деструктивній зневірі та відчаю він протиставляє творчість та щоденні добрі справи. Його оптимізм — це вибір. Коли відбуваються масштабні події, над якими звичайна людина не владна, дуже легко загубитися, зневіритися. А приклад Анатолія показує, що навіть маленьке добро врешті здатне змінювати світ на краще.

Автори ідеї та режисери фільму — Уляна Осовська і Денис Страшний. Вони разом працювали над стрічками «Дві Надії» (2019), «Майже 10 000 виборців» (2017), «Довірена особа» (2015), Денис також виступив оператором фільмів «Залізна сотня» та «Заповідник Асканія». У 2015 році Уляна і Денис разом з однодумцями заснували громадську організацю «Докутолока», яка об’єднує митців та громадських активістів, проводить творчі лабораторії, презентує українське кіно за кордоном.

В Україні зняли фільм про художника-волонтера, який збирає історії про доброту на війні

Сюжети історій про доброту, зібраних Анатолієм, анімувала студія Ridni Animation (Людина з Табуретом, 2019). Робота над стрічкою тривала майже 6 років. Зйомки проходили у Таллінні та прифронтових містах України: Авдіївці, Пісках, Мар’їнці, Бахмуті, Краматорську.

Анатолій Лютюк — облат Цистеріанського ордену, заснував Талліннську парохію УГКЦ, а також Центр української культури, де діє школа стародавніх ремесел. У стінах Центру місцеві українці збираються для підтримки рідної мови та традицій, а представники інших національностей знайомляться з українським стилем життя. Анатолій є автором численних художніх проектів, серед яких Поетична Червона Книга (дві збірки віршів та ілюстрацій про флору і фауну України та Естонії), Ковчег унікальних культур (книга з віршами, ілюстраціями та історичними фотографіями, присвячена гуцульській культурі), Kниги Добра (рукотворні збірки історій про доброту на війні) та багато інших.

Український прокат «Казки про Коника» заплановано на осінь 2020 року.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити цікаві та смішні відео.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии