Поиск

В Україні затримали банду псевдолікарів, від яких постраждали більше тисячі людей

Співробітники правоохоронних органів провели масштабну спецоперацію, в ході якої були здійснені 100 обшуків і ліквідоване злочинне угруповання, яке протягом п'яти років обдурило близько 1200 громадян.

Про це в п'ятницю, 22 грудня, на своїй сторінці в Facebook повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

За його словами, спецоперацію проводили спільно Генеральна прокуратура України (ГПУ) і Національна поліція, були задіяні близько 500 правоохоронців. Обшуки пройшли в 7 містах країни.

Уточнюється, що жертвами банди ставали переважно самотні громадяни похилого віку.

-Злочинці, видаючи себе за іноземних лікарів, розмовляючи з удаваним іноземним акцентом, пропонували за допомогою вигаданих новітніх технологій, зокрема, супутникової телефонної діагностики організму і неіснуючих ліків нібито іноземного виробництва, здійснити успішне лікування різних захворювань, в тому числі тяжких і невиліковних (Альцгеймера і Паркінсона)- уточнив Луценко.

Він додав, що при цьому фактично постраждалим особам реалізовувалися дешеві вітчизняні лікарські засоби, з яких було попередньо видалено відповідне маркування, або дешеві біологічно активні добавки, які взагалі не є лікарськими засобами.

-Затримано лідера злочинної організації та її найвище керівництво (всього 10 осіб), а також вилучені майно і кошти на загальну суму понад 5 млн гривень. Санкція інкримінованих підозрюваним статей передбачає позбавлення волі на термін до 12 років з конфіскацією майна, - резюмував глава ГПУ.

Як повідомляв Соцпортал, Добкін назвав найбільший, на його думку, злочин Януковича.