Поиск

В Україні за реформу дитсадків візьмуться жіночі організації

Недостатня кількість дитячих садочків та їх скорочений графік роботи не дозволяє українським жінкам повноцінно проявляти економічну активність.

реформа садки

Про це в ході форуму “Соціальні права як механізм розвитку гендерно-збалансованого людського капіталу” за участі представників Кабміну та КМДА заявила представниця Міжнародної жіночої Ліги за мир і свободу (WILPF) Ніна Потарська.

За її словами, в ході опитувань жінок по всій Україні спостерігається єдина для всіх проблема - нестача та низька якість доглядової інфраструктури.

У нас була серія семінарів з жінками з дуже маленьких містечок і сіл. І перше, про що вони говорили, загальний негативний тренд, - це те, що жінки не можуть бути економічно активними через те, що не вистачає дитячих садочків, через те, що дитячі садочки працюють за якимись своїми графіком, який не відповідає потребам жінок. І чоловіків також. Тому ми з великою кількістю жіночих організацій вирішили підготувати адвокаційну кампанію по зміні регламенту роботи дитячих садочків. Щоб державні кошти, що виділяються, наприклад, на харчування, наближалась до адекватних сум. 25 гривень на день - це недостатньо, щоб дитина харчувалась у садочку.Це проста міра, яка дозволить жінкам бути більш спроможними та незалежними. Це також впливатиме на протидію домашньому насиллю, і на економічний розвиток кожного окремого регіону і міста, - заявила Ніна потарська.

Вона також закликала присутніх представників міністерств соціальної політики та юстиції, а також жіночі організації стати колегами у цій адвокаційній кампанії.

Свою підтримку висловила очільниця правозахисної організації “Ластрада” Катерина Левченко.

Ініціатива дужесхвальна, із задоволенням її підтримаю. Відсутність нормальної працюючої інфраструктури є однією з найбільших перешкод для реалізації соціальних, економічних і політичних прав і жінок, і чоловіків, - зазначила вона.

Про необхідність покращувати рівень дитячих садків та залучати до цього процесу громадські організації також висловились представники Міністерств соціальної політики та юстиції.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі

Комментарии