Поиск

В Україні вказали на кілька найскладніших моментів у законі щодо Донбасу

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука вказав на деякі спірні моменти в одному з нещодавно прийнятих законопроектів щодо Донбасу.

Про це він повідомив в інтерв'ю "Апострофу".

Тука звернув увагу, що на даний момент АТО координує Антитерористичний центр, який фактично очолює СБУ.

-Зараз розглядається створення об'єднаного оперативного штабу. Насправді це структура не нова, такий оперативний штаб вже створено, він зараз діє в рамках Міністерства оборони. І там виникає суперечність між існуючими нормами чинного законодавства щодо підпорядкування всіх учасників АТО. Кому вони будуть підкорятися? ЗСУ? Це невластиві функції, - зазначив заступник міністра.

Також він вказав на питання щодо ведення господарської діяльності.

-Я, наприклад, зазначав, що питання щодо використання земель у межах військово-цивільних адміністрацій ще й досі залишається абсолютно невирішеним. І не лише земель, а й озер і річок... Мені б хотілося бачити відповіді на ці питання в цьому законі. Але, наскільки я розумію, якщо в першому варіанті цього законопроекту досить велика частина його була присвячена діяльності військово-цивільних адміністрацій, у тому варіанті, який був проголосований у першому читанні, цього зовсім небагато уваги приділяється. І все-таки більше повноважень залишається за законом про військово-цивільних адміністрації, - говорить Георгій Тука.
-Крім того, є певні застереження з боку фахівців міжнародного права щодо трактувань "країна-агресор", "окуповані території", "дотримання міжнародного гуманітарного права" та інших. Є неоднозначні трактування щодо визначення початку агресії, ніж, наприклад, наполягає "Самопоміч", - додав політик.

Як повідомляв Соцпортал, Тука назвав умову повернення Криму.

Комментарии