Поиск

В Україні тестово запущено SMS-оплату за проїзд у транспорті

Запуск сервісу став можливим завдяки співпраці найбільшого Київстар, Івано-Франківської міської ради та комунального підприємства «Електроавтротранс» м. Івано-Франківськ.

2 жовтня 2018 року Київстар таІвано-Франківська міська рада підписали Меморандум про взаємодію у сферах впровадження інноваційних проектів для населення міста на базі новітніх інформаційних та телекомунікаційних технологій.

В рамках цих домовленостей буде спільно реалізовано низку проектів, що вплинуть на розвиток інфраструктури міста та туризму у регіоні, забезпечать своєчасне сповіщення населення в разі виникнення надзвичайних ситуацій або їх загрози, нададуть населенню доступ до електронних порталів міста за допомогою технології Mobile ID тощо. І першим сервісом з цього переліку, що відсьогодні вже став доступним містянам, стала послуга SMS-оплати проїзду у міському транспорті.

«Київстар завжди радий бути дотичним до інноваційних проектів, які розвивають міста та роблять життя їх мешканців більш зручним, безпечним та високотехнологічним, – говоритьЄвген Кражан, директор з розвитку корпоративного ринку Київстар. Оплата проїзду у транспорті SMS-ками – по-перше, це дуже просто: надішли код маршруту, отримай підтвердження про оплату – і все. По-друге, цей сервіс далі може бути розповсюджений і на інші сфери життя міста: оплату за паркування, сплату комунальних платежів, продажі квитків у театри, кіно, музеї тощо. І по-третє, з SMS-оплатами зменшується необхідність друку паперових квитків, а це крок до впровадження «зелених» правил життя та збереження українських лісів. Інновації мають бути екологічними – заради нашого спільного майбутнього».

Івано-Франківськ став першим містом України, що буде приймати оплати за проїзд у міському транспорті по SMS. Втім уже найближчим часом мешканці й інших міст зможуть відчути переваги та зручність швидкої оплати поїздок із власного телефону.

«Для міста розвиток комунального транспорту – одне із основних завдань, – коментує Руслан Марцінків, Міський голова Івано-Франківська. – Важливо, щоб він був комфортним для франківців. Саме тому намагаємося впроваджувати сервіси, які повинні бути зручними та сучасними. Приємно, що саме наше місто стане першим в Україні, де запрацює функція SMS-оплати проїзду. Також паралельно працюємо над впровадженням транспортної картки».
«Це ще один маленький крок до запровадження безготівкового способу оплати проїзду, – ділитьсяВіталій Голутяк,Директор КП «Електроавтотранс». – Ми хочемо дати можливість пасажирам мати якнайширші можливості для цього. Дякуємо колегам з Київстар за те, що першими відгукнулись на таку ініціативу».

Скористатися новим способом оплати дуже легко: достатньо відправити безкоштовне SMS із кодом відповідного маршруту на номер 877 та зачекати 1-2 хвилини для отримання підтвердження сплати за проїзд. Для здійснення операції необхідно мати на мобільному рахунку кошти для її проведення. Усі податки та збори враховано, пасажир сплачує лише вартість проїзду.

Комментарии