Поиск

​В Україні стартує тестування мобільного застосунку із цифровими водійськими посвідченнями

Бета-тестування мобільного застосунку «Дія» стартує в Україні від понеділка, 16 грудня. Участь в експерименті можуть узяти 20 тисяч водіїв.

В Україні стартує тестування мобільного застосунку із цифровими водійськими посвідченнями

Про це під час брифінгу повідомив віце-прем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Мобільний застосунок «Дія» передбачає доступ до цифрових водійських прав та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Приймати заяви на участь у бета-тестуванні розпочали від 11 грудня. Зробити це можна на сайті: https://team.diia.gov.ua/

В Україні 9,5 млн громадян мають водійське посвідчення. Однак оцифровані фото має лише 2,5 млн водіїв, і це було однією з головних проблем, із якими ми зіткнулися під час роботи над проєктом. Однак ми знайшли рішення проблеми. За згодою особи цифрове посвідчення буде підтягуватися з демографічного реєстру, тому загалом 6 млн українців зможуть отримати цифрові водійські документи. Наповнення реєстрів фото забезпечить високий рівень захисту сервісу, - заявив віце-прем’єр-міністр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За допомогою мобільного застосунку “Дія” водій формує електронну версію водійських прав та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, після чого завантажує ці документи собі в телефон. У разі зупинки водій пред’являє поліцейським не пластикові документи, а їхню електронну версію. Поліцейські перевірятимуть наявність інформації про них в базі даних.

Кожен патрульний екіпаж забезпечений планшетом і на першому етапі перевірятимуть електронні посвідчення водія саме за допомогою них. У майбутньому – за допомогою мобільного пристрою та QR-коду, - повідомили у пресслубі патрульної поліції Києва.

Пластикові водійські посвідчення не втрачають чинності.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

«Ліміт» на c/г землю зменшать в 4 рази,– Разумков

Комментарии