Поиск

В Україні пропонують створити Міністерство промислової політики та торгівлі

Нове відомство, за задумом ініціаторів, буде головним драйвером нової індустріалізації України.

уряд

Це питання обговорювали під час круглого столу «Експортна стратегія України та інституційні механізми підтримки національного експорту», що відбувся у Київській торгово-промисловій палаті, передає Ліга.

З метою виправлення становища, підприємці та експерти напрацювали пакет пропозицій щодо нової експортної стратегії. Присутні вирішили закликати Президента України, Уряд та Верховну Раду ухвалити 5-річну Стратегію соціально-економічного розвитку України.

Серед головних пропозицій:

  • запустити роботу та виділити реальне фінансування Експортно-кредитного агентства;
  • відновити та активізувати роботу двосторонніх Міжурядових економічних комісій;
  • створити Раду з міжнародної торгівлі;
  • створити закордонну мережу просування експорту;
  • відновити національну експортну логістику;
  • розробити стратегію освоєння ринків збуту, а також захисту національного ринку від несправедливої конкуренції.

За словами учасників круглого столу це зможе вивести український експорт на належний рівень, забезпечить приток капіталів і життєдіяльність держави в цілому.

«Ми розуміємо, що тільки системна підтримка українських виробників на зовнішніх ринках має стати невід'ємною частиною цілісної співпраці влади та бізнесу з підтримки зовнішньої торгівлі. Ми маємо допомогти українським товаровиробникам розкрити свій експортний потенціал та спільно визначити, які конкретні кроки ми ще можемо зробити для реалізації Експортної стратегії», - зазначив президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський.

Як відомо, Міністерство промислової політики в Україні вже існувало і було реорганізовано 23 березня 2014 року шляхом приєднання до Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии