Поиск

Єдиною втіхою може бути те, що у сусідніх Білорусі та Польщі цей овоч коштує ще дорожче.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на AgroDay.

Ціни на огірки в мережах українських супермаркетів досягли рекордних 38-40 грн / кг, в той час як пропозиція зменшується. Це пояснюється початком огіркового імпорту в Україну.

У Білорусі та Польщі сезонний тренд той самий, але ціни істотно вищі. У перерахунку на гривні відповідно 54-59 грн/кг та 45-47 грн/кг.

Більшість країн Європи завозить огірки з Іспанії, яка на внутрішньому ринку просто-таки демпінгує. В місцевих супермаркетах огірки коштують 17-22 грн/кг.

Україна якщо експортувала огірки, то тільки в Білорусь і трохи в балтійські країни. Щоб просунутися вглиб ЄС вітчизняним виробникам потрібні сучасні технології вирощування, доробки та упаковки овочів.

Німеччина і Англія, наприклад, готові купувати огірки за ціною до 55-63 грн/кг. Це пояснюється залежністю цих країн від огіркового імпорту.

Відзначається, що огірки протягом тижня подорожчали вдвічі. Крім того, сьогодні вони коштують удвічі дорожче, ніж на той же момент 2017 року. Експерти пояснюють це швидким закінченням літніх запасів і стабільно зростаючим попитом на овоч.

Нагадаємо, в Україні стали більше виробляти сичужного сиру.

Комментарии