Поиск

В Україні працює портал про тих, хто зник під час Другої світової

В Україні створили пошуковий портал, який містить відомості про радянських військовослужбовців з України, які загинули і зникли безвісти, а також поховані на її території

Про це повідомляє armyinform.com.ua.

2020-й – рік 75-річчя роковин закінчення Другої світової. За радянськими нормативами, цього ж року завершується термін зберігання у військкоматах документів на загиблих. З цієї нагоди фахівці Національного музею історії України у Другій світовій війні створили та презентували унікальну електронну базу пошуку радянських військовослужбовців з України, які загинули та зникли безвісти, а також поховані на її території.

В базі вже міститься 258 011 записів і 311 572 документи щодо Київської та Житомирської областей. Найближчим часом опублікують документи та записи по Вінницькій області, а згодом і по решті областей країни. Ці опубліковані дані допоможуть зацікавленим дізнатися долі зниклих безвісти родичів, знайти та завантажити документи, пов’язані з їхньою загибеллю, роздрукувати й покласти їх у сімейний архів.

Упродовж 2020 року викладуть іще 110 тис. записів і 120 тис. документів. У перспективі планується залучати до співпраці інші державні установи й створити єдину платформу всеукраїнського пошукового порталу загиблих комбатантів різних військових формувань періоду Другої світової війни. Також, за словами організаторів, ближчим часом у базу додадуть інформацію про військовослужбовців, які загинули на сході України.

Всі цікаві новини України та світу читайте в розділі #Х-Files на Соцпорталі.

Комментарии