Поиск

​В Україні боротимуться з рейдерством за допомогою IT

В Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про те, що їхній бізнес чи нерухомість переходять комусь іншому.

В Україні боротимуться з рейдерством за допомогою IT

Про це повідомив співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який став радником тимчасового виконувача обов'язків глави СБУ Івана Баканова.

За його словами, цю реформу можна поділити на три частини. Спочатку планують надати громадянам можливість безкоштовно підписуватися на сповіщення про те, що їхня нерухомість чи бізнес змінює власника.

Далі планують навчитися повідомляти громадян про захоплення майна, навіть якщо вони не підписані на сервіс. За словами радника в.о. глави СБУ, складність полягає в тому, що в Україні немає «нормального реєстру з контактною інформацією громадян». Тому планується інтегруватися з бюро кредитних історій, які мають контактні дані більшості громадян.

На останньому етапі планують надсилати громадянам повідомлення не тільки про завершені угоди, а й про ті, що готуються. Також він додав, що громадянам потрібно дати можливість загальмувати таку угоду. Наприклад, шляхом спрощення процедур подання скарг в антирейдерську комісію при Мін’юсті.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии