Поиск

В столиці Румунії Бухаресті тисячі громадян вийшли на протест з вимогою відставки уряду

Учасники акції вимагали відставки лівоцентристського уряду, звинувачуючи його в некомпетентності і корупції

В столиці Румунії Бухаресті десятки тисяч громадян зібралися на мирний мітинг протесту проти правлячого уряду соціал-демократів. У суботу, 10 серпня, була річниця жорстокого розгону демонстрантів поліцією, які в 2018 році на мітингу вимагали від влади відмовитися від пом'якшення покарання для корупціонерів, передає Reuters.

“Понад 20 тис. людей як діаспори, так і з самої Румунії, зібралися біля урядового офісу, розмахуючи прапорами Румунії та Європейського союзу і вимагаючи відставки кабінету міністрів", - йдеться у повідомленні.

Мітингувальники зібралися перед будівлею уряду, щоб висловити невдоволені укоріненою корупцією, неефективним державним управлінням і спробами правлячої коаліції послабити судову систему.

Проведення акції протесту було дозволено столичною мерією. Організатором маніфестації стала організація "Діаспора для Румунії". Її керівник, який проживає в Лондоні румунський стоматолог Томмі Джоуль Томеску обіцяв участь в заході 250 тис. Чоловік.

На сторінці в Facebook під назвою "Діаспора повертається додому! 10 серпня 2019 року всі на площу Вікторії!" вказувалося:

"Майже нічого не змінилося за винятком того, що [лідера правлячої Соціал-демократичної партії (СДП) Лівіу] Драгнев посадили до в'язниці. Як і раніше не закрита справа 10 серпня [2018 року]. Тому 10 серпня 2019 роки ми знову побачимося на площі Вікторії ".

"Діаспора для Румунії" висунула в ході протесту 75 вимог, серед яких завершення розслідування і засудження винних в актах насильства 10 серпня 2018 року, а також під час революції 1989 року і вторгнень шахтарів в Бухарест, максимальна кількість парламентаріїв - 300, реалізація пункту 8 Прокламації Тімішоари [заборону на участь у політичній діяльності колишніх комуністичних активістів і офіцерів держбезпеки - Секурітате].

Останні новини: головні події дня читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі. Читайте також:

Комментарии