Пошук

В ОБСЄ дали оцінку результатам перемир'я на Донбасі

За останні два тижні не було зареєстровано жодної жертви серед цивільного населення, зазначив Мартін Сайдік

Перемир'я на Донбасі продовжує приносити плоди, незважаючи на деяке загострення ситуації останнім часом. Про це сказав спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік, повідомляє Інтерфакс-Україна в середу, 4 вересня.

"Результати останніх засідань Тристоронньої контактної групи по Донбасу (ТКГ) вселяють певний оптимізм. Перемир'я, узгоджене ТКГ і взаконене від 21 липня, продовжує приносити результати, незважаючи на деяке загострення ситуації в останні дні", - сказав Сайдік у Мінську за підсумками засідання ТКГ.

Він повідомив, що за останні два тижні, за даними СММ ОБСЄ, не було зареєстровано жодної жертви серед цивільного населення. Крім того, кількість цивільних жертв залишається найнижчою з початку конфлікту.

Сайдік також відзначив позитивну динаміку щодо імплементації рішень ТКГ з відновлення моста в Станиці Луганській.

"Зокрема, на цей момент розмінування підходів до мосту завершене. Проводиться демонтаж фортифікаційних споруд, що дозволить розпочати підготовку і проведення ремонту", - заявив спецпредставник.

Крім того, Сайдік нагадав, що завтра виповнюється п'ять років з дня підписання Мінського протоколу. "У зв'язку з цим учасники ТКГ ще раз підтвердили повну прихильність до Мінських угод", - підкреслив він.

За інформацією спецпредставника, ТКГ на засіданні також обговорила перспективи відновлення розведення сил і засобів у Золотому і Петровському; питання водопостачання; перспективи обміну утримуваними; амністію; місцеві вибори.

Нагадаємо, 1 вересня група спостерігачів СММ ОБСЄ потрапила під обстріл у непідконтрольному українській владі селі Пікузи Донецької області. У 30 метрах від них вибухнула граната.

Про Донбас. Новини читайте в розділі #Окупація на Соцпорталі.

Комментарии